Skip directly to content

2018’de Yeni Bir Koleksiyona Başlayın!

Show
2018’de Yeni Bir Koleksiyona Başlayın!

2018’de Yeni Bir Koleksiyona Başlayın!

Hayranlıkla bakıp her parçasını incelediğiniz o koleksiyonların hepsinin bir başlangıç noktası vardı… 2018’in ilk günlerinde siz de o adımı atın, ilgi alanlarınıza ve bütçenize göre bir koleksiyon seçin. Bundan sonra ziyaret ettiğiniz her ülke ve şehirden, göz attığınız her pazar ya da mağazadan, yeri geldiğinde internetin derinliklerinden onu genişletmek için ideal parçaları arayın.

 

Plak Koleksiyonu
Görsel: cnet.com

Günümüzde plakların yeniden popülerleşerek geri dönmesi sonucu birçok nostaljik albümün yeniden baskıları müzik mağazalarında karşımıza çıkmaya başladı. En sevdiğiniz albümlerin bu yeniden baskılarını edinerek başlayabileceğiniz plak koleksiyonunuz, zamanla bit pazarlarında, plak mağazalarında ve ikinci el dükkanlarında arayacağınız orijinal baskıları kovalamaya doğru evrilecek.

 

 

Kitap Koleksiyonu

Görsel: tabathayeatts.blogspot.com

Benim de evimde ufak da olsa bir kitaplık var, şimdi kitap koleksiyonum mu var demeyin. Merak etmeyin, önerdiğimiz şey göründüğü kadar basit değil: Bu kitap koleksiyonu, aslında tek bir kitaptan oluşuyor! Önce favori romanınızı, ardından onun kim bilir kaç farklı ülkede, kaç farklı dönemde, kaç farklı dilde, kaç farklı kapakla basıldığını düşünün. Gittiğiniz her ülkede kitapçı ve sahafları gezmek, belki de hiç anlamadığınız bir dilde ama ne anlattığını çok iyi bildiğiniz bir romanı alarak kitaplığınıza eklemek, dünyanın farklı köşelerinden sanatçıların o romanın kapağını nasıl yorumladığını görmek ve her şeyden öte o çok sevdiğiniz romanın onlarca, hatta yüzlerce kopyasına, özel baskılarına sahip olmak kulağınıza çok güzel gelmiyor mu? Eğer seçtiğiniz roman bir klasikse, seçenekleriniz çok daha fazla olacak, oldukça değerli, hatta antika baskılarla koleksiyonunuzu genişletme ihtimaliniz olacaktır.

 

 

Teneke Koleksiyonu

Görsel: countryliving.com 

Özellikle 20. yüzyılın ilk yarısında ambalaj olarak çokça kullanılan teneke kutular, bugün dünyanın her yerindeki bit pazarlarında en çok karşımıza çıkan ve her seferinde desenleri, renkleri ve hafif paslanmış nostaljiklikleriyle yüzümüzü gülümseten parçalardan… E bu kadar sık karşımıza çıkıyorsa, biriktirmek için ne bekliyoruz? Tabii teneke kutular sadece bir örnek; bütçenize, ilgi alanlarınıza ve koleksiyonunuzu saklayacağınız alanın büyüklüğüne göre bit pazarlarında genellikle karşılaştığımız herhangi bir araç, gereç ya da eşyayı koleksiyonunu yapmak üzere seçebilirsiniz: Aynalar, müzik kutuları, telefonlar, pikaplar, fotoğraf makineleri, daktilolar…

 

 

 

Film Koleksiyonu

Görsel: reddit.com / NotLandoCalrissian

Dijital platformların hayatımıza girmesiyle, televizyonlarımızın internet bağlantısına kavuşmasıyla birlikte evde film izlemek dendiğinde akla raflarca DVD dolu dolaplar gelmiyor artık. Bu yüzden zincir mağazalardaki raflardan ya da süpermarketlerdeki sepetlerden DVD seçip onları anlamsızca eve yığmak yerine, kaliteli DVD / Bluray koleksiyonlarına imza atmanın önü açıldı. Eğer sıkı bir sinefilseniz en sevdiğiniz filmlerin özel baskı kopyalarını, ekstra seçenekleri bol özel setlerini toplamanın anlamını daha iyi kavrayacaksınız. Tabii sadece özel seri ve koleksiyolara ulaşmayı da tercih edebilirsiniz: Film koleksiyoncularının yakından tanıdığı Criterion Collection, her ay serisine eklediği 20. yüzyıl ve günümüz klasiklerinin Bluray ve DVD kopyalarını her bir film için özel tasarlanmış birer kapak altında sunuyor. Hem favori filmlerinize bu özel kapaklarla sahip olabilir, hem de seriye yeni eklenen filmleri koleksiyonunuza katarak yeni film ve yönetmenler keşfedebilirsiniz.

10.04.2018

ANKET

Sitemizde aşağıdaki konulardan en çok hangisini görmek istersiniz?

/node/9511/webform-results/analysis