Skip directly to content

Size Keyif Verecek Kitaplar

Show
Size Keyif Verecek Kitaplar

Hippi, Paulo Coelho

Dünya edebiyatına Simyacı, Portobello Cadısı, Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım, Veronika Ölmek İstiyor ve Aldatmak gibi büyük eserler kazandırmış ünlü yazar Paulo Coelho‘nun bugünlerde renkli kapaklarıyla pozitiflik saçan yepyeni bir kitabı var: Hippi. Yazarın kendi yaşam öyküsüne belki de en yakın eseri olduğu söylenen bu kitap, sizi 1970 yılının eylül ayına götürecek ve dünyaya genç hippi kadınların hükmettiği, başta Londra’nın Piccadilly Circus ve Amsterdam’ın Dam Meydanı’nda olmak üzere tüm dünyada özgürlük rüzgarlarının estiği o günleri daha iyi anlamanızı (belki de hatırlamanızı) sağlayacak.

 

 

Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu, Jaroslav Kalfar

Sürprizi bol bu roman, galaksilerarası bir aşk, azim ve keşif seyahatini konu alıyor. Kendi halindeki Çek biliminsanı Jakub Procházka, bir gün Çekya’nın ilk astronotu olması teklif edilince, kendini hayatının aşkı Lenka’yı bile geride bırakarak, tek başına uzaya çıkıyor. Fantastik ve bilimkurgu öğelerin birbirine karıştığı Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu‘nda dev uzay örümcekleri, gökyüzünü mora boyayan bulutlar ve usta Çek yazarlar Kundera ve Kafka’ya saygı duruşları var.

 

 

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, Mark Manson

Öncelikle, “Büyük güç büyük sorumluluklar getirir.” yerine “Büyük sorumluluklar büyük güç getirir.” şeklinde bir yaklaşımı benimsemeyi öğütlüyor Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı. Ve diyor ki, “her şeyi iyi tarafından görmek iyi gibi görünse de, hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir”. Mark Manson‘ın kitabı, daha pozitif bir deneyimi arzu etmenin kendisinin negatif bir deneyim olduğunu ve bazen elimizde var olanlara üzülmek yerine, onları kullanarak en doğru kararları vermenin, en doğru seçimleri yapmanın bizi ileriye ve olumlu olana doğru taşıyacağını söylüyor.

 

 

Hemen Hafifle!, Burçak Avcı & Özlem Kunduracı

Son olarak da biraz sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme tavsiyeleri almaya ne dersiniz? Tatil dönüşü sendromunu daha da kabusa çevirecek sıkı ve zorlayıcı bir diyet yerine hayatın tadını çıkararak da yaşanabileceğini ve ‘hafiflenebileceğini’ gösteren Hemen Hafifle!, bedeninizle ilgili hedeflere ulaşmanın sırrının bedeninizle tanışmak ve onu dinlemeyi öğrenmekten geçtiğini söylüyor. Kitap, 7 günlük öneri bir hafifleme menüsünü ve alternatif yemek tariflerini de eksik etmiyor.

 

 

18.09.2018

ANKET

Sitemizde aşağıdaki konulardan en çok hangisini görmek istersiniz?

/node/9511/webform-results/analysis