Skip directly to content

Kurumsal Hayata Dair Filmler

Kurumsal Hayata Dair Filmler

Ofis yaşamında teknolojiler ve kurallar yıllar içinde değişse de, bazı dinamikler, ilişkiler, rutinler ve pazartesi sendromları daima aynı kalıyor. İşte geçmişten günümüze ofis yaşamını beyaz perdeye taşımız filmler karışınızda!

THE INTERN | 2015, Nancy Meyers

Uzun yıllar canla başla çalıştıktan sonra emekliliğe bir türlü alışamayan 70 yaşında bir adam, dijital satış yapan genç ve dinamik bir şirket, teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı, endüstriyel bir binadan dönüştürülmüş açık bir ofis…

Robert De Niro ve Anne Hathaway’i buluşturan, bilge patron, genç çalışan ilişkisini tam tersine çeviren film, yaşlılara özel bir staj programıyla genç bir patronun şirketinde çalışmaya başlayan Ben’in patronuyla olan ilişkisini konu alıyor.

HORRIBLE BOSSES | 2011, Seth Gordon

Uzun çalışma saatlerinden şikayet eden Nick, patronunun cinsel tacizine uğrayan Dale ve çok sevdiği patronunun ölümünün ardından başa geçen baş belası oğlundan nefret eden Kurt…

Hollywood’un sevilen komedyenlerini bir araya getiren bu komedi, patronlarından kurtulmak için bir seri katille anlaşan, sabrı tükenmiş üç çalışanın hikayesini anlatıyordu. (Ofiste denemeyin!)

OFFICE SPACE | 1999, Mike Judge

Amaçsız ve motivasyonsuz çalışanlar, işten kovulma korkusu salan bir danışman, sürekli çalışanlarının başında dikilip onları azarlamak dışında bir işi olmayan patronlar, hiçbir zaman çalışmayan yazıcılar, kumaş duvarların ardına hapsedilmiş pencereler…

Milton adlı çizgi-diziden uyarlanan bu ofis komedisinde, bir yazılım firmasında çalışan Peter’ın, yanına işten atılacaklarını öğrendiği Michael ve Samir’i alarak her gün biraz daha nefret ettiği işinden intikam almak için dolandırıcılığa soyunuyor.

WORKING GIRL | 1988, Mike Nichols

Parlak fikri patronu tarafından çalınan ve o izindeyken onun yerine geçip ipleri ele almayı başaran bir sekreter, rekabet ve intikamla dolu bir film…

Ofis ortamının ve iş dünyasındaki rekabetin 80’lerden günümüze pek de değişmediğini kanıtlayan film, usta yönetmen Mike Nichols’u Melanie Griffith, Sigourney Weaver, Harrison Ford ve Joan Cusack gibi oyuncularla buluşturuyor.

ALL THE PRESIDENT’S MEN | 1976, Alan J. Pakula

The Washington Post ofisi ve Watergate Skandalı’nı ortaya çıkaran bir ofis dolusu gazeteci…

İş hayatındaki stresin kaynağı her zaman ofisteki çalışma şartları değil, işin kendisi de olabiliyor. 1972 seçimlerinden hemen önce Richard Nixon’ın istifasına yol açan Watergate Skandalı’nı ortaya çıkaran ekibin zorlu günlerini konu alan All the President’s Men, 70’li yılların en iyileri arasındaydı.

18.08.2017

ANKET

Sitemizde aşağıdaki konulardan en çok hangisini görmek istersiniz?

/node/9511/webform-results/analysis