Skip directly to content

Yaza Olan Tutkunuzu Arttıracak Filmler

Show
Yaza Olan Tutkunuzu Arttıracak Filmler

Yaz geldi, günler uzamaya, havalar ısınmaya başladı. Tüm bunlara rağmen halen denize koşmak, tatile çıkmak için bir bahaneye ihtiyacınız varsa eğer, bu filmler sizi harekete geçirecek!

A BIGGER SPLASH | 2015, Luca Guadagnino

Klasik Avrupa filmlerinden “La piscine”nin modern bir uyarlaması olan bu film, karmaşık bir aşk dörtgeni olarak başlayıp heyecan verici bir polisiyeye dönüşüyor. Her biri birbirinden yetenekli dört oyuncu Tilda Swinton, Ralph Fiennes, Matthias Schoenaerts ve Dakota Johnson’ı bir araya getiren film, Güney İtalya’da, Sicilya açıklarındaki Pantelleria adasındaki muhteşem doğayı gözler önüne seriyor

FORGETTING SARAH MARSHALL | 2008, Nicholas Stoller

Filmimizin kahramanı Peter, televizyon yıldızı sevgilisinden yeni ayrılmıştır ve onu unutmak için Hawaii’de bir tatile çıkar. Fakat işin kötü yanı, eski sevgilisinin de, bir rock yıldızı olan yeni sevgilisiyle beraber aynı otelde tatil yapıyor olmasıdır. How I Met Your Mother dizisinin yıldızlarından Jason Segel’in başrolde oynadığı bu oldukça uygunsuz espriler içeren komedi, Hawaii’nin muhteşem doğası ve güzel denizine rağmen her şeyin yolunda gitmeyebileceğini gösteriyor. Siz yine de tatil hayallerinizi bir kenara bırakmayın.

IMDb Puanı: 7.2/10

MAMMA MIA! | 2008, Phyllida Lloyd

Tamamen ABBA şarkılarıyla kurgulanmış bu güneş saçan müzikal ve film uyarlaması, düğün arefesindeki bir genç kızın, annesinden habersiz bir şekilde düğününe çağırdığı 3 adamın yaşadıkları güneşli Yunan adasına ziyaretiyle başlıyor. Sophie’nin annesi Donna’nın geçmişinde önemli bir yeri olduğunu bildiği, üstelik babası olduğundan şüphelendiği bu üç adamdan hangisinin gerçek babası olduğunu anlamaya çalıştığı müzikal, bembeyaz mimarisi, masmavi denizi ve rengarenk çiçekleriyle bir Yunan adası tatilinden beklediğiniz her şeyi vadediyor. Üstelik oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Amanda Seyfried, Colin Firth, Pierce Brosnan ve Stellan Skarsgard gibi isimler var!

IMDb Puanı: 6.4/10

 

SURF’S UP | 2007, Ash Brannon & Chris Buck

Son yılların sevilen türlerinden mockumentary (sahte belgesel) animasyonla birleşirse ne olur? Dünya Penguenler Sörf Şampiyonası’nın perde arkasını röportajlar ve detaylı çekimlerle ekranlara taşıma iddiasında olan Surf’s Up, sadece tür seçimiyle bile güldürüyor. Shia La Beouf, Jeff Bridges ve Zooey Deschanel gibi isimlerin seslendirdiği penguenler sörf yaparken, siz de kendinizi dalgalara bırakmak isteyeceksiniz.

Oscar Karnesi: 1 Adaylık – En İyi Animasyon

IMDb Puanı: 6.7/10

THE BEACH | 2000, Danny Boyle

En son Ex Machina ile kendi senaryosunu yöneterek büyük başarı elde eden Alex Garland’ın romanından uyarlanan ve ünlü İngiliz yönetmen Danny Boyle’un imzasını taşıyan The Beach, genç bir Leonardo DiCaprio ve Tayland’ın cennet plajlarıyla gözleri bayram ettiriyor. Yirmili yaşlardaki Richard, Bangkok’taki bir otelde, yan odasında intihar eden bir diğer gencin geride bıraktığı, saklı bir cenneti işaret eden bir harita buluyor ve buraya gitmeye karar veriyor. Fakat onu yolunun tuhaf insanlarla kesişeceği tehlikeli bir yolculuk bekliyor. Tüm gizemine ve gerilimine rağmen The Beach, Tayland’ın muhteşem plajlarını görerek, en kısa zamanda bir Uzakdoğu seyahati planlamanıza neden olabilir!

IMDb Puanı: 6.6/10

19.06.2017

ANKET

Sitemizde aşağıdaki konulardan en çok hangisini görmek istersiniz?

/node/9511/webform-results/analysis