Skip directly to content

La La Land

La La Land
Bizi hasret kaldığımız Hollywood müzikallerinin cazibesiyle yeniden buluşturacak, yılın en heyecan verici ve en merak edilen filmlerinden La La Land, festivallerinde hayranlık uyandırdıktan sonra şimdi haftanın vizyon filmleri arasında…

Yazan: theMagger

Altın Küre ödüllerinde aday olduğu 7 kategorinin 7’sini de eve götürerek Altın Küre rekorunu kıran, Ryan Gosling ve Emma Stone’un başrollerini paylaştığı, dans ve müzik dolu La La Land / Aşıklar Şehri vizyonda!

 

Bizi hasret kaldığımız Hollywood müzikallerinin cazibesiyle yeniden buluşturacak, yılın en heyecan verici ve en merak edilen filmlerinden La La Land, festivallerinde hayranlık uyandırdıktan sonra şimdi haftanın vizyon filmleri arasında… Çok sevdiğimiz oyuncular Ryan Gosling ve Emma Stone‘u şarkı söylerken ve dans ederken izleyebileceğimiz ve orijinal şarkılarıyla ezberimize kazınacak bu müzikalin 2016′nın en iyi filmlerinden olduğu söyleniyor.

 

La La Land‘in yönetmen koltuğunda, iki yıl önce Whiplash ile fırtınalar koparan genç ve vizyoner yönetmen Damien Chazelle oturuyor. Önceki filminde müzik ve ritim kullanımındaki ustalığını kanıtlamış olan Chazelle’in bu müzikalde nasıl bir dünya yarattığını tahmin etmek güç değil.

Film, Hollywood’da tutunmaya ve oyuncu olmaya çalışan genç bir garson ve idealist bir caz piyanistinin aşkını anlatmanın yanında, rüyalar diyarı Los Angeles’a yazılmış bir aşk mektubu niteliğinde. Ryan Gosling ve Emma Stone’un birbirinden büyüleyici dans sahnelerine eşlik eden City of Stars ve Audition gibi orijinal şarkıların ve filmin müziklerinin bestecisi, Whiplash‘in de müziklerini yapan Justin Hurwitz. Filmin şarkılarından birini, oyuncu kadrosunda da yer alan ünlü müzisyen John Legend‘dan dinleyeceğimizi de ekleyelim.

 

 

La La Land / Aşıklar Şehri, ilk gösteriminin yapıldığı Venedik Film Festivali’nde Emma Stone’a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırırken, Toronto Film Festivali’nin en büyük ödülü Halkın Seçimi Ödülü‘nün de sahibi oldu. En İyi Film dahil 7 dalda Altın Küre’yi kucaklayan La La Land, 24 Ocak’ta adayları açıklanacak Oscar’lar için de favoriler arasında gösteriliyor.

 

18.01.2017

ANKET

Sitemizde aşağıdaki konulardan en çok hangisini görmek istersiniz?

/node/9511/webform-results/analysis