Skip directly to content

Sanatseverlere ve Fotoğraf Tutkunlarına Sergi Önerileri

Show
Sanatseverlere ve Fotoğraf Tutkunlarına Sergi Önerileri

 

Yazan: theMagger.com

 

Görünenin Ardındaki Singapur @ Pera Müzesi | 5 Nisan – 20 Mayıs 2018

 

Singapur hakkında ne kadar şey biliyor, Singapur kültürünü ne kadar tanıyorsunuz? Aşinalığınızın miktarı ne olursa olsun, sizi bu ülkenin ve kültürün görünmeyen yüzünü keşfe davet eden “Görünenin Ardındaki Singapur” sergisi, Singapur’da yaşayan fotoğraf sanatçılarının gözünden, ülkenin gündelik yaşamından manzaralar sunuyor. Serginin küratörü, aynı zamanda serginin sanatçılarından biri olan Tay Kay Chin. Bugünlerde İstanbul Film Festivali’ni ağırlamaya hazırlanan Pera Film de, mayıs ayında Singapur filmlerinden oluşan “Singapur’u Düşlemek” programıyla sergiyi destekleyecek.

 

Görselde: Tay Kay Chin, Singapur’da Üretilmiştir (2011), Sanatçının izniyle.

 

 

 

 

İstanbul’da Deniz Sefası @ Pera Müzesi | 5 Nisan – 26 Ağustos 2018

Pera Müzesi’nde ilkbaharı karşılayan diğer sergi ise, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen ve yazın yaklaştığını müjdeleyen “İstanbul’da Deniz Sefası: Deniz Hamamından Plaja Nostalji”. İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün arşivi ve farklı koleksiyonlardan derlenen sergi, 1870’lerden 20. yüzyılın ortalarına uzanan süreçte, deniz hamamından plaja geçişin devrim niteliğindeki hikâyesine odaklanıyor. Sizi Beykoz’dan Caddebostan’a, Ortaköy’den Bostancı’ya, Tarabya’dan Yeşilköy’e bir nostalji turuna çıkaracak sergide resim, fotoğraf, karikatür, kitap, dergi ve belgelerin yanı sıra geniş bir seçkiyi yakından inceleme fırsatı sunan okuma odaları da bulunuyor.

Görselde: Kalamış’ta denize girenler ve arkada Aşod’un ömeşhur deniz hamamı, 1930’lar. Seyhun Binzet Koleksiyonu.

 

 

 

 

Mamut Art Project @ KüçükÇiftlik Park | 26 – 29 Nisan 2018

2012’den beri bağımsız sanatçılara özel bir sanat projesi olarak varlığını sürdüren Mamut Art project, bu yıl bir kez daha, dört gün boyunca KüçükÇiftlik Park’ta kapılarını açacak. 6. yılında 1000’e yakın başvuru arasından seçilen 50 genç sanatçıyı ağırlayacak Mamut Art Project’in jürisi sanatçı Ayşe Erkmen, koleksiyoner Ayşe Umur, eleştirmen ve yazar Evrim Altuğ, Galeri Nev’in kurucularından Haldun Dostoğlu ve küratör Selen Ansen’den oluşmuştu. Sergilenme imkanı bulan işler arasında fotoğraf, enstalasyon, heykel, video, resim, baskı, yeni medya, illüstrasyon, dijital, nakış ve sokak sanatı yer alıyor.

 

26.04.2018

ANKET

Sitemizde aşağıdaki konulardan en çok hangisini görmek istersiniz?

/node/9511/webform-results/analysis