Skip directly to content

Eylül 2017: Bu Filmler Kaçmaz!

Show
Eylül 2017: Bu Filmler Kaçmaz!

Sezon yavaş yavaş açılmaya başlıyor! Ayın vizyon filmleri arasında merakla beklenenleri sizin için sıraladık:

TARLA

Yönetmen: Cemil Ağacıkoğlu

Ayın öne çıkan yerli yapımlarından biri, geçtiğimiz yılki (35.) İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde Altın Lale için yarışmış ve festivalden En İyi Müzik ödülüyle ayrılmış olan “Tarla”. Filmde, altından kalkamadığı borçları yüzünden ailesine ait tarlayı satmak üzere köyüne dönen Tarık’ın kardeşi Emre’yle İstanbul’a dönmek zorunda kalmasıyla başlayan olaylar, iki kardeşin geçmişlerini ve birbirini sorguladığı bir yolculuğa dönüşüyor.

WHAT HAPPENED TO MONDAY

Yönetmen: Tommy Wirkola

Bir diğer ismi “Seven Sisters” olan film distopik bir gelecekte geçen zekice bir aksiyon filmi. Her şey, tükenen kaynaklar ve çevresel faktörler nedeniyle her ailenin tek bir çocuk yapmasına izin verilen bir dünyada, her biri adını haftanın bir gününden alan yediz kız kardeşler dünyaya gelince başlıyor. Hükümetten gizli bir şekilde yedi çocuğun da yaşamasına, yalnızca haftanın tek bir günü dışarı çıkmalarına izin veriliyor. Bir gün içlerinden biri, Pazartesi, kayboluyor. Büyük sırlarının ortaya çıkmaması için, kız kardeşlerinin bir an önce onu bulmaları gerekiyor. Filmde yediz kız kardeşleri Noomi Rapace canlandırırken, ona Willem Dafoe ve Glenn Close eşlik ediyor.

L’AMANT DOUBLE (The Double Lover)

Yönetmen: François Ozon

Günümüz Fransız sinemasının en üretken yönetmenlerinden François Ozon’un bu yılki Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan en yeni filmi “Tutku Oyunu”, festivaldeki diğer yarışma filmlerinin aksine, Filmekimi’ni beklemeden vizyona giriyor. Chloé adlı genç kadın, psikiyatristi Paul’e aşık oluyor ve birlikte yaşamaya başlayacakları sağlıklı görünen bir ilişkiye başlıyorlar; fakat kısa süre sonra Paul’ün gerçek kimliğini sakladığını öğrenen Chloé, kendini gerilimli bir köşe kapmaca oyunun ortasında buluyor. Cannes Film Festivali’nden bir ödülle ayrılamasa da olumlu eleştiriler alan filmde Marine Vacht ve Jérémie Renier başrolleri paylaşıyor.

POKOT (Spoor)

Yönetmen: Agnieszka Holland

Günümüz Polonya sinemasının usta yönetmenlerinden Agnieszka Holland’ın son filmi, ona geçtiğimiz kış Berlin Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülü, namıdiğer Gümüş Ayı’yı kazandırmıştı. Karlar altındaki bir dağ kasabasında geçen, renkli karakterlerle bezeli bir cinayet filmi olan “İz” için yönetmeni “”janrlar arası bir gerilim, kara komedi öğeleri taşıyan anarşist-feminist bir polisiye” diyor.

KINGSMAN: THE GOLDEN CIRCLE

Yönetmen: Matthew Vaughn

2014’ün hoş sürprizlerinden, bizi Taron Egerton’ın yetenekleriyle tanıştıran centilmen ajan filmi “Kingsman”, devam filmiyle karşımızda. İngiltere’deki merkez üsleri havaya uçurulduktan sonra kötü günler geçiren Kingsman, ortak bir düşmanı yenmek üzere ABD’deki benzer bir organizasyonla işbirliğine gidiyorlar. Egerton’a ilk filmde eşlik eden Colin Firth ve Mark Strong’un yanı sıra, yeni filmde kadroya Channing Tatum, Halle Berry, Jeff Bridges ve Julianne Moore gibi yıldız isimler de ekleniyor.

20.09.2017

ANKET

Sitemizde aşağıdaki konulardan en çok hangisini görmek istersiniz?

/node/9511/webform-results/analysis